SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Hastane bahçesindeki tuvalet paralı oldu

Hastane bahçesindeki tuvalet paralı oldu
Bu haber 28 Nisan 2021 - 21:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da hastane bahçesindeki camiye ait tuvaletin ücretli olması tepkileri de beraberinde getirdi. İl Müftüsü Mehmet Taştan, tepkilerin ardından gerekenin yapılması için talimat verdiğini söyledi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde yer alan Lokman Hekim Camisi’nin tuvaleti ücretli oldu. Tuvaletin girişine konulan kulübenin üzerine ‘tuvalet 2, duş 5 tl’ yazısını görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Her gün binlerce hastanın muayene olmak için geldiği hastanede tuvaletin ücretli olduğunu görenler, haliyle tepki gösterdi.

İL MÜFTÜSÜ TAŞTAN: TALİMAT VERDİM

Karaköprü İlçe Müftülüğü tarafından getirilen uygulamanın nedeni ‘temizlik’ olarak açıklandı. Ajans Balıklıgöl’e konuşan İl Müftüsü Mehmet Taştan, “Camide tek görevli var ve burası hastanenin yakınında olduğu için genelde gelen hastaların birçoğu da oraya gidiyor” diyerek şöyle konuştu: “Yani sadece cami cemaati kullanmıyor, umumi tuvalet gibi kullanılıyor. Dolayısıyla temizlemek de sıkıntı oluyor. Ama ben arkadaşımıza söyledim, ‘gereken ne ise yapın’ diye talimat verdim. Gereken yapılacaktır.” (Ajansbalıklıgöl)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER