SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Bu haber 10 Mayıs 2021 - 19:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da çeşitli sivil toplum kuruluşları, Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinlilere saldıran İsrail askerlerine tepki gösterdi. İsrail’e yönelik sert ifadelerin yer aldığı bir açıklama yapan kuruluşlar, “Arap devletleri, devlet başkanları adeta terör devleti İsrail’e kölelik yapmakta ve yapılan zulme sessiz kalmaktadırlar” iddiasında bulundu.

Haliliye Atatürk Mahallesinde bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katıldığı basın açıklamasında İsrail’e tepki gösterildi. Açıklamayı grup adına yapan İnfak Der Şube Başkanı Mehmet Ali Parlak, “Kanımızın son damlasına kadar, tüm imkanlarımızla kahraman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Osmanlı İmparatorluğunun yıkılması ile parçalanan İslam Ümmeti, emperyalist zalimlerin her türlü hile, fitne ve zulmüne maruz kalmıştır. Asırlarca intikam alma hevesiyle tutuşan bu küresel zalimler, yeryüzünde hiçbir kutsala saygı göstermeden Müslümanlara hayat hakkı tanımamışlardır.

Kurulduğu günden beri İngiliz ve Amerika’nın sınırsız desteğini arkasına alan katil Siyonist terör devleti İsrail, Filistin’de tüm dünyanın gözü önünde akıllara durgunluk veren katliamlara devam etmektedir. Siyonizm’in maşası olan Birleşmiş Milletlerin ufak tefek kınamalarına aldırış etmeden, Filistinlilerin evlerini gasp etmekte, ekinlerini yakmakta, direnenleri ise katletmektedir. Her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayında Gazze’ye saldırmayı alışkanlık haline getiren Siyonist katil İsrail, Mescidi Aksa’da ibadet eden Müslümanlara saldırarak yine provokasyonlarıyla tüm İslam âlemine adeta meydan okumaktadır.

Mescid-i Aksa, Müslümanların yaklaşık 16 ay boyunca yönelerek namaz kıldığı ilk kıblesidir. Mescid-i Aksa, Hz. Muhammed (sav)’in İsra ve Mirac hadisesi sırasında, İsrâ kısmında yöneldiği, Miraç kısmında yükseldiği ve çevresi Allah tarafından mübarek kılındığı kutlu yerdir.

Katil Siyonist İsrail, Müslümanlara üstünlüğünü kabul etme ve Hayber’in intikamını almak için, Mescidi Aksa’yı yıkmak ve yerine kendilerinin icat ettikleri sözde Süleyman Mabedini inşa etmek istemektedirler.

Şu anda, Kahraman Filistinli kardeşlerimizin kanı, canı ve namusu pahasına korumaya çalıştığı Mescidi Aksa, sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların ortak kutsalı ve itikadi meselesidir.

Yeryüzünde bir tek Müslüman kalıncaya kadar, katil Siyonist terör devleti İsrail ve onu destekleyen tüm zalimler emeline ulaşamayacaklardır. Kanımızın son damlasına kadar, tüm imkanlarımızla kahraman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız.

Arap Devletleri devlet başkanları adeta terör devleti İsraile kölelik yapmakta ve yapılan zulme sessiz kalmaktadırlar.

Yeryüzünde mazlumların hamisi bir tek Türkiye kalmıştır. Yüzyıllardır köklü devlet geleneği olan Türkiye Devletinden bir an önce bu olaya el atarak Mescidi Aksaya sahip çıkmasını,  gerekirse mehmetçiği Kudüs’e yollamasını ve terörist İsrail devletine haddini bildirmesini talep ediyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER