SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Akçakale Belediyesine kayyum atanabilir

Akçakale Belediyesine kayyum atanabilir
Bu haber 10 Mayıs 2021 - 19:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da sık sık yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Akçakale Belediyesi’nin ihaleleri incelemeye alındı. Valilik, soruşturma başlattı. Son iki yılda yapılan tüm ihalelerle ilgili belgeleri istendi.

Yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmeyen Akçakale Belediyesi’ne inceleme başlatıldı. Valilik, Akçakale Belediyesinin uygulamalarıyla ilgili gelen şikayetler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ihalelerle ilgili belgeleri istedi.

Valiliğin talep yazısında 1 Nisan 2019’dan bugüne kadar yapılan tüm ihalelerin adı, türü, alan firma ve firma sahipleri ile ortaklarının isimlerini istendi. Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın yeğeninin belediyede çalışıp çalışmadığı soruldu.

Vali Yardımcısı Şahin Aslan’ın imzasıyla Akçakale Belediyesine gönderilen bilgi ve belge talebi yazısında şu ifadeler yer aldı:

“İlgi (a) ve (b) sayılı yazı ve görevlendirme onayı ile İlimiz Akçakale Belediyesinin uygulamaları hakkında tarafımıza tevdi edilen ve yürütülmekte olan bir “ İnceleme/Araştırma” soruşturmasına esas olmak üzere:

1-Belediyenizce yapılan yol ve hizmetleriyle alakalı olarak, belediyenizde teftiş ve denetim yapan müfettiş tarafından yapılan görevlendirme ile İlimiz Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü teknik elemanlarında düzenlenen raporların onaylı birer suretlerinin,

2- Belediyenizce 01.04.2019 tarihinde bu güne kadar yapılan ihalelere ilişkin olarak ekte gönderilen bilgi formunda belirtildiği gibi, ihalenin adı, ihalenin türü, ihaleyi alan firma ve ihaleyi alan firmaların sahipleri ile ortaklarının adı ve soyadlarının bilgi formuna işlenerek düzenlenecek olan formun tasdikli olarak gönderilmesi,

3-Ayrıca belediyenin yapmış olduğu ihalelerle ilgili daha önceden yapılmış bir şikayet ve ihbar üzerine müfettişler veya muhakkiklerce yapılarak sonuçlanmış araştırma raporu veya ön inceleme raporunun tasdikli birer suretlerinin gönderilmesi,

4-Belediyenizde öz yeğeniniz olarak çalışan herhangi bir personeliniz var mı, var ise adı geçen personelin belediyenin hangi zırhlı aracı ile Suriye sınırında uzun namlulu silah ile atış yaparken çekmiş olan herhangi bir videosunun olup olmadığı, var ise buna ilişkin videonun gönderilmesi, adı geçenin bu eylemi sonucunda belediyenizce üç ay süre ile açığa alındığına ilişkin onayı ve göreve yeniden başlatıldığına ilişkin onaylarının tasdikli birer suretlerinin herhangi bir tekide mahal bırakılmadan ‘ivedi olarak’ muhakkikliğime gönderilmesi hususunda:

Bilgi ve gereğini rica ederim.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER