SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Bahçıvan: Urfa’nın yılları gidiyor

Bahçıvan: Urfa’nın yılları gidiyor
Bu haber 09 Mayıs 2021 - 17:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da, eski belediye hizmet binasının yıkımıyla ilgili Ahmet Bahçıvan’dan sert tepki geldi. Eski belediye başkanlarından Bahçıvan, “Urfa’da o kadar hizmet bekleyen projeler var ki, büyük düşünenler için bunları yıkmaya sıra gelmez” diyerek yıkımı eleştirdi. Bahçıvan, “Urfa’yı ayağa kaldıracak ve bütün Urfalının istifade edeceği projeler var bende. İstiyorsa Urfalının TV huzurunda onunla birlikte üç tane projeyi açıklarım ve Urfa kazanır” dedi.

Şanlıurfa’da eski belediye hizmet binasında yıkım başladı ancak tartışmalar bitmiyor. Şanlıurfa eski belediye başkanlarından Ahmet Bahçıvan, hizmet binasının yıkılmasına tepki gösterdi. Sosyal medyada yaptığı açıklama ile çarpıcı ifadeler kullanan Bahçıvan, “Dar düşünenler, düşündükleri kadar ancak daracık bir park yapacaklar ve bunu hizmet diye bu millete yutturacaklar” dedi.

“NEDEN YIKILIYOR?”

“Proje düşünemeyince törenli yıkımlar proje oluyor” diyen Bahçıvan, “Eskiden büyükler hep yeni açılışlara davet edilirdi, eğer bir eser bir proje yapılmışsa tabi. Proje olmayınca şimdi yıkım projelerine mi çağrılıyor şehrin büyükleri geliyor koca Vali, bir yıkım projesinin kurdelesini kesmeye sanki. Neden yıkılıyor bu bina” diye sordu.

“NELER NELER OLABİLİRDİ”

“Topçu Meydanı harap oldu, Suriyelilere yetmedi, dar geldi” ifadesini kullanan Bahçıvan, şunları kaydetti: “Burası da onların alışverişleri için ek alan mı oluyor? Değilse bu bina ilçe belediyemize verilebilirdi, turizm açısından otel olabilirdi, yanındaki zamanımızda yapılan Şair Nabi Kültür Merkezi ile birlikte Urfa Kültür Kompleksi olabilirdi ve neler neler olabilirdi.”

Eski hizmet binasının yıkılmasını sert bir dille eleştiren Bahçıvan, şu ifadelere yer verdi:

“Dar düşünenler, düşündükleri kadar ancak daracık bir park yapacaklar ve bunu hizmet diye bu millete yutturacaklar. Kimse yutmaz bunu. Park yapılacak o kadar geniş alanlarımız var ki Eyyübiye’de, Haliliye’de. Gitsin büyük parklar yapsınlar ve bütün Urfalı istifade etsin.

Urfa’da o kadar hizmet bekleyen projeler var ki, büyük düşünenler için bunları yıkmaya sıra gelmez. Proje düşünemeyince törenli yıkımlar proje oluyor. Daha önce söyledim ama ilgilenmedi ve sormadı bize. Urfa’yı ayağa kaldıracak ve bütün Urfalının istifade edeceği projeler var bende. İstiyorsa Urfalının TV huzurunda onunla birlikte üç tane projeyi açıklarım ve Urfa kazanır. Yazık oluyor Urfa’ya, Urfa’nın yılları gidiyor hizmet alamadan.” (Ajansbalıklıgöl)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER