SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Şanlıurfa’da davulcular dertli: Bütün üyeler mağdur

Şanlıurfa’da davulcular dertli: Bütün üyeler mağdur
Bu haber 09 Mayıs 2021 - 17:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’daki birçok mahallede Ramazan davulcuları adına para toplandığı ortaya çıktı. Ajans Balıklıgöl’e konuşan dernek başkanı Aziz Aslan, “Çok sorun yaşıyoruz, bütün üyeler mağdur” dedi.

Her yıl Ramazan ayında ortaya çıkan sahte davulcular, bu yıl da piyasaya çıkmaya başladı. Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşılırken bahşişlerini toplamaya başlayan davulcular, gittikleri bazı evlerde “Biz bahşişimizi ödedik” cevabıyla karşılaşıyor. Ramazan ayı boyunca her sahurda vatandaşı uyandırmak için sokak sokak gezen gerçek davulcular, bu durumdan muzdarip.

“HAKKIMIZI BAŞKALARI TOPLUYOR”

Ajans Balıklıgöl’e konuşan Şanlıurfa Davulcular ve Zurnacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Aslan, “Bütün dernek üyelerimiz çok mağdur” dedi. “Birçok mahalleden bahşiş toplanmış. Çok sorun yaşıyoruz bütün üyeler hepsi mağdur” diyen Aslan, “1 ay boyunca emek veriyoruz ve devlete vergi ödüyoruz. Sonra hakkımızı başkaları topluyor” şeklinde konuştu.

ASLAN: KİMLİK SORSUNLAR

Vatandaşların sahte davulculara karşı dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizen Aslan, şunları kaydetti: Vatandaşlardan ricamız kimlik sorsunlar, hakkımızı başkaları almasın. Biz valilikten izin alıyoruz öyle izin belgesi veriyoruz üyelere. Vatandaşların duyarlı olması lazım. Daha önce dağıttığımız karttaki şahısın dışında kimseye bahşiş vermesinler ve kimlik sorsunlar.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER