SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Şanlıurfaspor kulüp başkanından ilginç açıklama

Şanlıurfaspor kulüp başkanından ilginç açıklama
Bu haber 11 Mayıs 2021 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, yerel televizyonların ortak yayınında kulübe yapılan maddi desteklerle ilgili konuştu. Ekonomik anlamda zor bir süreçten geçen kulübe gelen maddi yardımların toplam 3,5 milyon lira olduğunu aktaran Yetim, ilginç açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 3 yerel televizyonun ortak canlı yayınına katıldı. Programda soruları yanıtlayan Yetim, sezon boyunca kulübe ne kadar maddi destek yapıldığını açıkladı. Son hafta ligde kalmayı başaran sarı-yeşilli kulübe gelen maddi desteğin toplam 3,5 milyon lira olduğunu belirten Yetim, şaşırtan açıklamalarda da bulundu.

YETİM: ‘BENİ ARAMAYIN’ DEDİ

Gelen soru üzerine kulübe destek için aradığı bir milletvekilinin verdiği cevabın kendisini üzdüğünü ifade eden Yetim, şunları söyledi: “Tabi ki o üzücü bir olay. Beni de ciddi üzdü, bunu söylemek istemedim. Benim sayın milletvekilini aramamın sebebi de, yönetimi kurduğumuz gece yanımızda olduğu için aradım. Bir yeri destek anlamında araması için ricada bulundum. Bana dedi ki, ‘Beni bir daha Şanlıurfaspor için aramayın.’ Kendi şahsi işlerim için, şirketlerim için ya da ailem için hiçbir zaman kendisini aramamışımdır şimdiye kadar. Şanlıurfaspor için aradım. Niye aradım? Yönetim kurulduğunda kendisi de yanımızda olduğu için. Ben de herhalde Şanlıurfaspor’a destek verir diye aradım.

Yetim, ‘Beni bir daha Şanlıurfaspor için aramayın’ diyen milletvekilinin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri olduğunu açıkladı.

ŞANVAK ‘DESTEK VERİRİZ’ DEMİŞ AMA…

Yetim’in, kulübe diğer illerdeki Şanlıurfalılardan destek gelip gelmediği yönündeki soruya verdiği cevap da şaşırtıcı oldu. Kulüp adına destek için aradıkları ancak olumsuz yanıt aldıkları bir diğer ismin Ankara merkezli Şanlıurfalılar Vakfı (ŞANVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Alataş olduğunu açıklayan Yetim, şöyle konuştu: “Sezon başında beni arayarak (Mustafa Kemal Alataş) ‘Bize düşen bir şey olursa yardımcı olmak isteriz’ dediler.  Kendileri daha önce beni aradığı için bizim kulüp müdürü arayıp deplasmana gideceğimizi söylüyor. Sadece ‘otel’ parası için, o da yanılmıyorsam 15 bin lira civarında tutacak. Kendisinden rica etmişler, ‘Siz dernek olarak Şanlıurfaspor’un durumunu biliyorsunuz, bu konuda desteğinizi bekliyoruz’ demişler. Genel müdürümüze ‘Biz destek veremeyiz, öyle bir şey yapamayız’ demişler.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER