SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Valiliklere mezarlık ziyaretleriyle ilgili genelge gönderildi

Valiliklere mezarlık ziyaretleriyle ilgili genelge gönderildi
Bu haber 11 Mayıs 2021 - 17:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda kimlerin mezarlık ziyareti yapabileceğiyle ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine ‘kabristan ziyaretleri’ konulu genelge gönderdi. Genelgede, şehit ailelerinin mezarlık ziyaretleri için Arife ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağı belirtildi.

Bakanlığın genelgesinde şu ifadelere yer verildi:

“Şehit ailelerimiz, Arife ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Bayram öncesinde valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm şehit mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak.

Şehit ailelerimiz kabristan ziyaretlerine kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek.

Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan şehit ailelerimiz ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda şehit ailelerimizin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak.

Din görevlilerince şehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak.

Şehit ailelerimizin, şehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için vali ve kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER