SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

‘Büyük tasarruf’ diyen büyükşehir belediyesinden 76 milyonluk ihale

‘Büyük tasarruf’ diyen büyükşehir belediyesinden 76 milyonluk ihale
Bu haber 08 Haziran 2021 - 14:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa için büyükşehirden büyük tasarruf’ sloganıyla kendi asfaltını ürettiğini duyuran Büyükşehir Belediyesi’nin 76 milyon liralık yol yapım ihalesi düzenlediği ortaya çıktı. Saatte 240 ton asfalt üretebilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapımı için ihale düzenlemesi soru işaretlerine yol açtı.

Saatte 240 ton asfalt üretebilen plente sahip Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 76 milyon 377 bin liralık yol yapım işi ihalesi düzenledi. Geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen ihale tamamlandı, sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte yüklenici firmanın kısa sürede işe başlaması bekleniyor.

İki kısımdan oluşan ve ayrı ayrı düzenlenen ihalelerde işin tanımı “1. kısım pmt ve bitüm ile 252 bin ton yol yapım işi” ve “2. kısım pmt ve bitüm ile 165 bin ton yol yapım işi” şeklinde. Toplam 417 bin ton yol yapım işi olan çalışmanın süresi ise 210 gün olarak belirtiliyor.

BEYAZGÜL “BÜYÜK TASARRUF” DEMİŞTİ

Saatte 240 ton asfalt üretme kapasitesine sahip asfalt plentini geçtiğimiz yıl “Büyük tasarruf! Kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz” sözleriyle duyuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Asfaltımızı kendimiz üreteceğiz. Doğalgaz ile çok ucuz bir şekilde üretim yapacağız. Şanlıurfamıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

(AJANSBALIKLIGÖL)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER