SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

HABER ANALİZ: Şanlıurfa’da ‘bu pazar seçim var’ havası

HABER ANALİZ: Şanlıurfa’da ‘bu pazar seçim var’ havası
Bu haber 08 Haziran 2021 - 14:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da iktidar ve muhalefet partileri seçim havasına girdi. Vatandaşlar durumu sadece izlerken, siyasiler ‘bu pazar seçim var’ havası izlenimi veriyor.

Herhangi bir baskın erken seçim yapılmazsa normal süreç işlerse genel seçim 25 Haziran 2023 yılında yerel seçim ise 2024 Mart ayında yapılacak.  Ancak Şanlıurfa’da siyasiler seçim havasına girdi. Yapılan temas ve çalışmalar seçimlerin propaganda süreçlerini aratmıyor.

AK PARTİ

İktidar partisi AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri normal zamanların ötesinde bir çalışma temposuna girdikleri gözlemleniyor. Milletvekilleri seçildikleri bölgede son dönemlerde daha fazla boy göstermeye başladı. Şehir merkezlerinde vatandaşların elleri sıkılmaya başlandı. Kırsal mahallelerde kanaat önderleri ile bir araya gelmeye başlandı. Vekillerin dışında İl Başkanlığı da yaptığı ziyaret ve temaslarla ‘seçim sathı mahalli’ne girilmiş bir izlenim veriyor.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Kentte seçim havasına giren sadece iktidar partisi değil. Muhalefette seçim çalışmaları yürütüyor şeklinde çalışmalarını yürütüyor. CHP’li vekiller heyet halinde kentte gelip birçok bölgede vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP Şanlıurfa vekili, il başkanlığı ile birlikte şehir merkezinde ve ilçelerde temaslarda bulunmaya devam ediyor.

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ

HDP son süreçte vekillerin de dahil olduğu bir çok temas gerçekleştiriyor. İl Başkanlığı merkez ve kırsalda çalışmalara hız vermiş gibi görünüyor. Şanlıurfa vekilleri dışında genel merkezden gelen milletvekili heyeti son bir haftadır kırsalda tarlalarda çalışan işçilerle bir araya gelip sorunlarını dinliyor.

DEVA PARTİSİ

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı çalışmalarına devam ediyor ancak son dönemlerde teşkilat seçim var havasına girmiş gibi izlenim sergiliyor. İl Başkanlığı bir taraftan ilçe teşkilatları başka taraftan çalışmalara hız kattı.

HÜDA PAR

Şanlıurfa’da seçim havasına giren diğer bir parti Hür Dava Partisi. HÜDA PAR İl Başkanlığı kentteki çalışmaların yanı sıra ilçelerdeki çalışmalarını da sürdürürken, son bir haftadır il dışında bulunan mevsimlik tarım işçileri ile bir araya geliyor, sorunlarını dinliyor.

Öte yandan kentteki diğer partilerde de çalışmalar var ancak, ‘seçim sathı mahalli’ne girilmiş bir süreç işlemediği gözlemleniyor. (AJANSBALIKLIGÖL)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER