SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Karaköprü Belediyesi kiralama için de ‘ihale’ düzenlemiş

Karaköprü Belediyesi kiralama için de ‘ihale’ düzenlemiş
Bu haber 10 Ağustos 2021 - 19:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karaköprü Belediyesi, 30 aracın alındığını törenle duyurdu. İş makinaları alındıktan sonra “Araç ve iş makinası kiralama hizmet alımı işi” için ihale düzenlendiği ortaya çıktı. Karaköprü Belediyesi, son iki yılda 5 kez ihale yoluyla araç ve iş makinesi kiraladı. İki yılda kiralama bedelleri yaklaşık 30 milyon iken satın alınan araçların maliyetiyle ilgili bir açıklamaya yer verilmedi.

Karaköprü Belediyesi, “İlçeye hizmeti artırmak adına araç filosuna 30 yeni araç ekleyerek filosunu güçlendirdi” adı altında tören düzenledi. Törene AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri de katıldı.

BAYDİLLİ: 30 YENİ ARAÇ KAZANDIRDIK

Törende konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “İlçemize daha hızlı hizmet vermek için hizmet filomuza 30 yeni araç kazandırdık. 13 adet kamyon, 8 adet çöp toplama aracı, 7 adet loder kazıcı ve yükleyici kepçe, 1 adet ekskavatör ve 1 adet silindir ile araç filomuz ve hizmet ağımız genişlemiş oldu. Yeni araçlarımız ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YANMAZ “KİRALAMA” DEDİ

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz’ın “Kiralama yaptıkları araçları, satın almışlar algısı yaparak tanıtım programı yapıyorlar” çıkışının ardından Karaköprü Belediyesi’nden yanıt geldi. Yanmaz’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya, belediyenin resmi twitter hesabından faturalarla yanıt verildi. Faturaların tarihine göre belediye, iş makinalarının siparişini Mayıs ayından itibaren vermeye başlamış.

KİRALAMA İÇİN DE İHALE DÜZENLENMİŞ

Öte yandan 30 araç satın alan Karaköprü Belediyesinin geçtiğimiz Haziran ayında kiralama için ayrıca ihale düzenlediği ortaya çıktı. 28 Haziran 2021 tarihli “Araç ve iş makinası kiralama hizmet alımı işi” olarak EKAP’ta yer alan ihalenin maliyeti 4 milyon 164 bin lira. Karaköprü Belediyesi, Ekim 2019’dan bu yana araç ve iş makinası kiralama hizmet alımı işi için 6 ihale için ilana çıktı. İhalelerden biri “kamu yararı” gerekçesiyle iptal edilirken, 5 ihale ile bugüne kadar kiralama yapıldı. İhalelerin toplam maliyeti ise yaklaşık 30 milyon lira.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER