SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Şanlıurfa’da çiftçiler yine yol kapattı!

Şanlıurfa’da çiftçiler yine yol kapattı!
Bu haber 10 Ağustos 2021 - 19:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da elektrik kesintilerine tepki gösteren çiftçiler, traktörlerle Şanlıurfa-Mardin karayolunu trafiğe kapattı. Amaçlarının seslerini duyurabilmek olduğunu söyleyen çiftçiler, “Artık DEDAŞ’a dur deyin” çağrısı yaptı. Eylem sırasında bir kişi gözaltına alındı.

Çobandere mahallesinde toplanan bir grup çiftçi, elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Çiftçiler, traktörlerle Şanlıurfa-Mardin karayolunu trafiğe kapattı. Bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.

“DEDAŞ’ın zulmüne dur demek için yolları kapattık” diyen bir çiftçi, “Maalesef bu şekilde olmuyor. Çiftçinin derdinden anlayacak bir kişi yok mu? Millet bu kadar perişan, hiç mi kimsenin sesi gelmiyor? Şu anda Mardin yolunu kapattık. Artık bu DEDAŞ’a dur deyin. DEDAŞ’ın yetkisi şu an devletin yetkisinden daha güçlü” şeklinde konuştu.

CHP’li milletvekilleri Aziz Aydınlık ve Mahmut Tanal da kesintilere tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden “Çiftçiler Şanlıurfa-Viranşehir Karayolu’nda “AK Parti istifa” sloganları atıyorlar” diyen Aydınlık, “Elektrik kesintileri ve tarlada ürünlerinin yanması nedeniyle karayolunu trafiğe kapatan çiftçiler AK Parti Hükümetini istifaya davet ediyor” ifadelerine yer verdi.

TANAL: ÇÖZÜM BULUN

Tanal ise şunları kaydetti: “Yolu trafiğe kapatarak kentteki elektrik kesintilerini, özel elektrik şirketi DEDAŞ’ı protesto eden, tarlada ürünlerinin susuzluktan kuruduğunu belirten Şanlıurfalı vatandaşlar ile asker karşı karşıya geldi. Soruna çözüm bulun.”

Öte yandan yol kapatma eylemi sırasında bir kişi gözaltına alındı.

https://www.youtube.com/watch?v=s6yfnw5N4Ns
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER