SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Şanlıurfa’nın bu mahallesinde mezarlar delik deşik oldu

Şanlıurfa’nın bu mahallesinde mezarlar delik deşik oldu
Bu haber 09 Ağustos 2021 - 19:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Eyyübiye’de kırsal Küpeli mahallesinde yabani hayvanlar mezarları kazıyor. Tedirgin olan mahalleli, bu durumu mezarlık etrafında bir koruma duvarı olmamasına bağlıyor. İddiaya göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, mezarlık etrafına duvar yapılacağını bildirdi ancak iki buçuk yıldır bir gelişme yaşanmadığı ifade edildi. Gelecek Partili Mahmut Demir, mahalleden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e seslendi. Demir, “Bu memleketin dirileri sizden hayır görmedi, bırakın ölüleri hayır görsün” dedi.

Eyyübiye’nin kırsal Küpeli mahallesinde vatandaşların derdi yabani hayvanlarla dertte. Mahalle mezarlığındaki bazı mezarlar, bir süredir yabani hayvanlar tarafından kazılıyor. Mahalle sakinleri, bu durumu mezarlık etrafında bir koruma duvarı olmamasına bağlıyor.

Daha önce mezarlığın etrafında taşlarla örülü bir duvar olduğu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin duvar sözü verdiği belirtiliyor. Mahalleli, “Bize bu duvarı yıkın, size yenisini yapacağız ama herhalde ödenek çıkmadı” diyor.

Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir, mahalleyi ziyareti sırasında sorunları dinledi. Mezarlığa da giden Demir, buradan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e seslendi.

“BİR DUVAR BÜTÇENİZİ NE KADAR ETKİLER?”

“Bu memleketin dirileri sizden hayır görmedi, bırakın ölüleri hayır görsün” diyen Demir, şöyle konuştu: “Mezarlığın iki kenarından hayvanlar gelip mezarlığın içine giriyorlar. Bununla ilgili büyükşehir belediye başkanlığı, muhtarımıza mevcut olan duvarın yıkılmasını ve sonrasında genel olarak yeni bir duvar çekeceklerini belirtmişler. Muhtarımız, büyükşehir belediye başkanlığının sözüne bakarak duvarı yıktıktan sonra iki buçuk yıldır durum böyle. Zeynel bey; de babanız var, sizin de yakınlarınız var. Bir mezarlığın duvarını çekmek sizin bütçenizi ne kadar etkiler ve bir ölünün vebalini almak mahşerde nasıl bir vebaldir, nasıl bir günahtır?”

https://www.youtube.com/watch?v=mlOS54MwnO4

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER